Ćwiczenia Na Rwę Ramienną

Spis treści

  1. Ćwiczenia na rwę ramienną
  2. Ćwiczenie 1: Przedłużanie ramienia
  3. Ćwiczenie 2: Wyciskanie piłki
  4. Ćwiczenie 3: Ruchy rotacyjne
  5. Podsumowanie

Ćwiczenia na rwę ramienną

Rwa ramienna jest zapaleniem nerwu ramienno-obojczykowego, które może być wynikiem urazu lub przeciążenia. Może to prowadzić do bólu ramienia, sztywności, utraty siły i zmniejszonego zakresu ruchu. Na szczęście istnieją ćwiczenia, które można wykonywać w celu złagodzenia objawów. Poniżej przedstawiono trzy skuteczne ćwiczenia na rwę ramienną.

Ćwiczenie 1: Przedłużanie ramienia

Ćwiczenie to ma na celu przedłużenie ramienia, aby złagodzić ból i sztywność. Aby to zrobić, należy usiąść prosto i złapać dłonią z rwą ramienia swoją drugą dłoń. Następnie, delikatnie przesuń dłoń do góry, do momentu, w którym poczujesz delikatny nacisk w ramieniu. Powinna to być delikatna obciążenia, a nie ból. Przytrzymaj przez około 10-15 sekund, a następnie powoli powróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 3-4 powtórzenia.

Ćwiczenie 2: Wyciskanie piłki

To ćwiczenie ma na celu wzmocnienie ramienia. Aby je wykonać, weź piłkę rehabilitacyjną i umieść ją między dłonią a ramieniem z rwą. Następnie, zaciskaj piłkę tak mocno, jak to możliwe przez 10-15 sekund. Powtórz to ćwiczenie 3-4 razy. Możesz również spróbować wykonać ćwiczenie w pozycji stojącej, z piłką ułożoną między ramieniem a boczkiem ciała.

Ćwiczenie 3: Ruchy rotacyjne

To ćwiczenie ma na celu rozluźnienie stawu ramiennego. Aby je wykonać, usiądź prosto i powoli przyciągnij ramie do ciała, tak aby koniuszek palca wskazującego dotykał mostka. Następnie, powoli zacznij obracać ramieniem wokół osi, aż poczujesz delikatny nacisk. Przytrzymaj to ćwiczenie przez 10-15 sekund i powtórz je 3-4 razy.

Podsumowanie

Rwa ramienna jest częstym schorzeniem, które może prowadzić do bólu ramienia, sztywności, utraty siły i zmniejszonego zakresu ruchu. Na szczęście istnieją ćwiczenia, które można wykonywać w celu złagodzenia objawów. Obejmują one:

  • Przedłużanie ramienia
  • Wyciskanie piłki
  • Ruchy rotacyjne

Jeśli objawy rwy ramiennej się pogorszą lub nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem. Po wykonaniu odpowiednich ćwiczeń i zastosowaniu odpowiedniego leczenia możliwe jest złagodzenie objawów i całkowite wyleczenie.


Czytaj też:



avatar

Trenerka personalna, autorka tekstów z tematyki fitnessu i ćwiczeń. Specjalizuje się w wykorzystaniu nowoczesnych technik treningowych, aby pomóc ludziom w osiąganiu ich celów fitnessowych. Posiada certyfikaty zarządzania zdrowiem i fitnessem oraz dietetyki. Laura jest członkiem National Academy of Sports Medicine i jest wykształcona w najnowszych trendach w dziedzinie fitnessu, od postawy ciała po trening funkcjonalny i ćwiczenia siłowe.