Ćwiczenia Na Wewnętrzną Stronę Ud

Spis treści

  1. Jak szybko pojawią się efekty ćwiczeń?
  2. Ćwiczenia na pośladki i wewnętrzną stronę ud
  3. Podsumowanie

Smukłe uda prezentują się zawsze wspaniale, więc wiele kobiet o nich marzy i stara się je uzyskać. Kobiety mają niestety tendencję do nabierania masy właśnie w dolnych partiach ciała. Dlatego od pasa w dół narzekają czasem na sporą nadwagę. Jeśli chodzi o uda, gdy są zbyt przerośnięte może to zaburzać ładny, spójny wygląd całej sylwetki.

Co wyjątkowo przykre, od wewnętrznej strony najtrudniej jest spalić na nich tłuszcz. A przecież to nie szerokość bioder, tylko właśnie ilość tkanki tłuszczowej decyduje o uznaniu kogoś za szczupłego lub nie. Jeśli zatem ktoś pragnie wysmuklić uda i przyczynić się do tego, by ich mięśnie były mocniejsze, trening i dieta będą najlepszym rozwiązaniem! Ćwiczyć można w domu lub na siłowni, a najważniejsza jest regularność i dokładność. Istnieje zresztą wiele zasad, których trzymanie się może pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Co robić, by wytrenować tę partię ciała i kiedy da się zauważyć pierwsze rezultaty?

Spis treści:

Jak szybko pojawią się efekty ćwiczeń?

Wiele osób chciałoby możliwie prędko dostrzec rezultaty swoich starań. Trudno się dziwić – daje im to motywację do dalszej pracy! Jednak w przypadku ćwiczeń nie da się zauważyć efektów po tygodniu. Im solidniejszy rezultat chcemy osiągnąć, tym więcej czasu musi minąć, by go uzyskać. Najszybciej – wbrew pozorom – zmiany zauważą osoby ze sporą nadwagą, u których spadek wagi będzie na początku naprawdę duży. Będzie to zwłaszcza widoczne u tych osób, które wcześniej niezbyt dużo się ruszały. Jednak rzeźbienie mięśni nie jest już tak proste! Po około 2 tygodniach jesteśmy lżejsi o 2-3 kilogramy, ponieważ z organizmu usuwany jest nadmiar wody. Potem jednak trzeba już spalać tkankę tłuszczową co jest trudniejszym zadaniem. Same ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud mogą nie wystarczyć, jeśli rzeczywiście są one obfite. Dlatego oprócz nich warto ogólnie więcej się ruszać i poprawiać kondycję całego organizmu.

Uczyń z ćwiczeń nawyk

Jeśli chcemy zauważyć trwałe rezultaty, powinniśmy uczynić z ćwiczeń po prostu nawyk. Początkowo nie będzie łatwo – będziemy musieli się zmuszać do treningów. Z czasem jednak – gdy wejdą nam w nawyk i zaczniemy zauważać efekty – wszystko stanie się prostsze i przyjemniejsze. Zresztą, jeśli chcemy utrzymać piękną sylwetkę i tak musimy ćwiczyć. Rezultaty nie są nam dane raz na zawsze – wiele osób odczuło już na własnej skórze czym jest efekt jojo. Jeśli ktoś nie chce ponownie przytyć, powinien trenować stale. Niektórzy mylnie uważają, że muszą ostro się wziąć za siebie, a później mogą spocząć na laurach. Tymczasem istotne jest raczej takie rozplanowanie wszystkiego, żeby nie katować się ćwiczeniami i dietą. Wówczas będziemy chcieli ćwiczyć dalej, zamiast myśleć tylko o zrezygnowaniu.

Rezygnacja jest częstsza właśnie wtedy, gdy od razu intensywnie zaczynamy – ciało bowiem nie daje rady. Katowanie się treningiem i dietą to prosta droga do tego, żeby później ponownie przestać się ruszać i wrócić do swoich dawnych nawyków żywieniowych. Trzeba więc raczej powoli, ale systematycznie wprowadzać do swojego życia zmiany. Po kilku tygodniach wyrobimy już w sobie nawyk, a organizm będzie przystosowany do przejścia w kolejny etap. Chodzi tu o zwiększenie wysiłku – na przykład liczby powtórzeń danego ćwiczenia w serii. Zmiana powinna dotyczyć wielu przyszłych lat – a skoro tak, trzeba ją przeprowadzić z głową.

Ćwiczenia na pośladki i wewnętrzną stronę ud

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud rzeźbią również pośladki. To doskonała informacja dla wielu osób, które chcą popracować nad zgrabną sylwetką i wzmocnić swoje mięśnie. Wewnętrzna strona ud składa się z następujących, działających wspólnie mięśni:

  • przywodziciel krótki
  • przywodziciel długi
  • przywodziciel wielki
  • mięsień smukły
  • mięsień grzebieniowy.

Ich kształtowanie nie jest proste, jednak jest możliwe. Trzeba się jednakże nastawić na dosyć spory wysiłek i nie można oczekiwać natychmiastowych efektów. Trudność jest taka, że nie ma niestety zbyt wielu idealnych ćwiczeń skierowanych właśnie na tą partię ciała. Należy się więc posiłkować innymi. Ćwiczenia można podzielić na te, które nadają się do wykonywania na siłowni oraz na te, które można swobodnie robić w domu. Oczywiście, ta druga opcja jest dużo bardziej wygodna. Na początek warto zacząć od regularnego ćwiczenia w zaciszu własnego domu. Dopiero gdy już nieco nabierzemy formy zapiszmy się na siłownię. Najważniejsze jest bowiem wyrobienie w sobie nawyku, dzięki któremu nie zrezygnujemy zbyt szybko. Kluczem do sukcesu jest bowiem systematyczność.

Ćwiczenia w domu

Jeśli chodzi o ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud i pośladki, w domowym zaciszu można wykonywać:

  • ściskanie poduszki – proste ćwiczenie, które można wykonać w każdej chwili. Siadamy na łóżku, wkładając między uda poduszkę. Ćwiczenie polega na jej możliwie jak najmocniejszym ściskaniu. Oprócz mięśni umieszczonych po wewnętrznej stronie ud, pracują także pośladki oraz brzuch. Trening ten może być wykonywany również na stojąco.
  • nożyce – to popularne, choć dosyć nielubiane ćwiczenie, które pomaga zarówno budować mięśnie brzucha, jak i nóg. Kładziemy się na ziemi, na plecach. Ręce układamy wzdłuż ciała, a nogi unosimy lekko nad podłoże. Zaczynamy wykonywać nimi ruchy poziome, podobne do prawdziwych, pracujących nożyczek. Nożyce występują również w wersji pionowej, gdzie wykonujemy nogami ruchy pionowe.
  • unoszenie nóg w klęku podpartym – ćwiczenie to jest dosyć proste, a świetnie kształtuje nogi i pośladki. Wykonujemy klęk podparty. Następnie unosimy jedną nogę – nadal zgiętą – tak, by zawisła niemal równolegle nad podłogą. Wracamy powoli do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie. Po kilku powtórkach zmieniamy nogę.
  • wykroki w bok – to ćwiczenie, które wykonujemy na stojąco. Stajemy w lekkim rozkroku, kierując palce stóp do przodu. Następnie robimy silny wykrok w lewo lub w prawo. Pochylamy się lekko, starając się utrzymać plecy w pozycji wyprostowanej. Następnie uginamy lekko nogę, przenosząc ciężar ciała właśnie na nią. Wychylamy się w jej kierunku na ile to możliwe, a później wracamy powoli do pozycji wyjściowej. Powtarzamy ćwiczenie kilka razy, po czym zmieniamy nogę.
  • unoszenie nogi w siadzie – to dosyć proste ćwiczenie, które pomoże wzmocnić wiele różnych partii mięśni. Zaczynamy od ułożenia się na podłodze lub macie. Siadamy na niej, podpierając się rękami z tyłu i odchylając nieco plecy. Jedną nogę układamy prosto, a drugą zginamy w kolanie. Ta noga, która jest wyprostowana, powinna zostać obrócona o 45 stopni – w taki sposób, by palce stóp zostały skierowane na zewnątrz. Ćwiczenie polega na unoszeniu wyprostowanej nogi na wysokość kolana drugiej nogi. Powtarzamy je kilka razy, po czym zmieniamy nogę
  • przysiady z wyskokiem – to ciekawe ćwiczenie, które spodoba się każdemu. Stajemy w szerokim rozkroku, starając się utrzymać równowagę. Następnie pochylamy się lekko, uginając kolana i robiąc niski przysiad. Zamiast wracać powoli do pozycji wyjściowej, wyskakujemy energicznie w górę. W trakcie odbijania się złączmy nogi i wyciągnijmy ręce w górę. Następnie powracamy do pierwotnej pozycji i powtarzamy ćwiczenie jeszcze kilka razy.

Ćwiczenia na siłowni

Wymieniliśmy kilka ćwiczeń, które można bez trudu wykonać w swoim własnym domu. Jest jednak również wiele różnych ćwiczeń, jakie można wykonać na siłowni. Część z nich wymaga użycia profesjonalnego sprzętu, dlatego ciężko o to w domu. Jakie to ćwiczenia?

  • przywodzenie na maszynie – to rodzaj ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud, które wymaga skorzystania z profesjonalnej maszyny. Siadamy na niej, opierając się plecami i pamiętając by utrzymywać je w pozycji prostej. Następnie uginamy nogi w kolanach, zakładając je przy specjalnych poduszeczkach. Dłonie powinny spocząć na uchwytach, a szyja powinna być wyprostowana. Nie patrzymy na swoje nogi, lecz przed siebie. Ćwiczenie polega na przywodzeniu nóg do siebie tak, żeby się złączyły. Później powoli wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie kilka razy.
  • odwodzenie na maszynie – ćwiczenie jest bardzo podobne do poprzedniego, przy czym poduszeczki maszyny powinny być ułożone w inny sposób. Nie pomiędzy naszymi nogami, a od zewnętrznej strony kolan. Musimy dobrze napiąć mięśnie, by przyrząd się ruszył. Gdy już się uda ustawić nogi możliwie szeroko, powracamy do pozycji wyjściowej i po chwili powtarzamy ćwiczenie.
  • agrafka – to specjalny przyrząd, który pozwala ćwiczyć mięśnie nóg. Umieszczamy go pomiędzy nimi i mocno ściskamy – tak jak w ćwiczeniu z poduszką. Tak naprawdę poduszka to właśnie domowa alternatywa dla agrafki do ćwiczeń, przy czym jest to sprzęt na tyle tani, że warto go kupić do swojego domu.

Podsumowanie

Istnieje wiele ćwiczeń, dzięki którym można zapewnić sobie piękną sylwetkę oraz smukłe nogi. Nie da się jednak osiągnąć zadowalającego efektu, jeśli trening nie będzie wsparty dietą. Musimy dokonać prawdziwej rewolucji w swoim życiu, jeśli chcemy osiągnąć swój cel. Dlatego zmiany wprowadzajmy stopniowo, na przykład zwiększając częstotliwość ćwiczeń, gdy zaczniemy się do nich przyzwyczajać. Inaczej szybko możemy poczuć zmęczenie i niechęć – a to prosta droga do rezygnacji!

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud muszą iść w parze z kompleksowym treningiem całego ciała. Aktywność fizyczna musi zaś zostać poparta stosowną dietą i pilnowaniem bilansu kalorycznego. Jeśli będziemy sabotować nasze starania w kuchni, mimo wysiłku nie uda nam się osiągnąć zamierzonego celu. Czasem cały trening pozwala spalić tyle kalorii ile nam przybyło po zaledwie kilku cukierkach. Dlatego to takie ważne, by zacząć zdrowo się odżywiać.

Przed każdym treningiem należy oczywiście rozgrzać swoje mięśnie. Idealna rozgrzewka nie jest długa, jednak pozwala wejść w fazę spalania tkanki tłuszczowej. Chroni również lepiej przed urazami mięśni. Jak widać, jest kilka zasad, do których trzeba się stosować, jednak każdy chyba zdaje sobie sprawę, że warto. Czas i tak minie, jednak to właśnie od nas zależy, jak będziemy po jego upłynięciu wyglądać. Możemy mieć piękne, wysportowane, smukłe uda, znakomitą kondycję i chęć do działania. Jeśli tylko się postaramy, wyrobimy w sobie nawyk ćwiczeń i wszystko stanie się możliwe!


Czytaj też:



avatar

Trenerka personalna, autorka tekstów z tematyki fitnessu i ćwiczeń. Specjalizuje się w wykorzystaniu nowoczesnych technik treningowych, aby pomóc ludziom w osiąganiu ich celów fitnessowych. Posiada certyfikaty zarządzania zdrowiem i fitnessem oraz dietetyki. Laura jest członkiem National Academy of Sports Medicine i jest wykształcona w najnowszych trendach w dziedzinie fitnessu, od postawy ciała po trening funkcjonalny i ćwiczenia siłowe.